Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

Czcionka:

Deklaracja Dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu zobowiązuje się zapewni dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej  http://www.przeclaw.naszabiblioteka.com/

 

Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: data publikacji. 02.03.2021

Data ostatniej istotnej aktualizacji: data ostatniej aktualizacji. 14.02.2024

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 02.03.2021.  Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzi w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Ewelina Marciniak, gbp@op.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 17 227 61 40. Tą samą drogą można składa wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składa skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu zlokalizowana jest przy ul. Rynek 8, 39-320 Przecław, z ogólnodostępnymi miejskimi parkingami, w tym z dwoma miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Biblioteka zajmuje dolne skrzydło budynku żłobek „Psotna Andzia” (W 2020r. budynek po szkole podstawowej, został zaadoptowany na żłobek i bibliotekę). Do biblioteki można się dostać od ulicy Rynek 8, przez furtkę (kierować się na prawo w kierunku drogi wewnętrznej ok.20 metrów) i drogę wewnętrzną o sporym nachyleniu w dół. Wejście główne do budynku znajduje się na południowej ścianie obiektu (od strony apteki) przy drodze wewnętrznej. Dla ułatwienia dostępu, na ogrodzeniu posesji znajdują się strzałki komunikacyjne wskazujące wejście do biblioteki. Biblioteka posiada osobne wejście odseparowane od części żłobka. Chcąc skorzystać  z Biblioteki po przekroczeniu drzwi wejściowych, należy skręcić w prawo, i pokonać 12 stopni w dół, przejść do końca korytarza i skręcić w lewo. Drzwi do wypożyczalni znajdują się, jako ostatnie na wprost.

 Na dolnym poziomie są usytuowane pomieszczenia biblioteki:

  • Wypożyczalnia dla Dzieci
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych
  • Czytelnia

 Największym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych są schody wewnętrzne (znajdujące się przy drzwiach głównych), które nie posiadają platformy lub innych udogodnień dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Biblioteka nie posiada udogodnień, które stwarzałyby dostępność architektoniczną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – brak windy, brak platformy przyschodowej, brak podjazdu dla niepełnosprawnych. Książki dla osób niepełnosprawnych i starszych są wypożyczane za pośrednictwem rodziny, znajomych i sąsiadów tychże osób.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

Brak tłumacza języka migowego.

Kontakt z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu jest możliwy poprzez:

  • Numer telefonu: 17 227 61 40,
  • e-mail: gbp@op.pl ;
  • Korespondencję pisemną: Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu, ul. Rynek 8, 39-320 Przecław.

 

Filia w Tuszymie

 

W Tuszymie mieści się jedna z trzech filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu (adres: Tuszyma 482a 39-321 Tuszyma).  Biblioteka znajduje się w lewym dolnym skrzydle Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszymie. Przy ulicy na wprost biblioteki znajduje się parking (ok 30 m od budynku). Biblioteka posiada osobne wejście. Przed drzwiami zewnętrznymi są 2 stopnie
 i platforma podjazdowa. W celu wejścia do biblioteki należy pokonać niski podjazd, a drzwi do niej znajdują się na wprost.

Filia w Tuszymie mieści się w obiekcie zarządzanym przez Zespół szkolno-przedszkolny
w Tuszymie. Filia zlokalizowana jest na parterze budynku, do którego prowadzi 1 wejście główne z podjazdem dla wózków. Rozmieszczenie księgozbioru nie pozwala jednak na swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Przy budynku znajduje się ogólnodostępny parking.

Biblioteka jest także dostępna dla dzieci i młodzieży szkolnej, gdyż mogą oni dotrzeć do biblioteki korytarzem, który znajduje w części szkolnej i pełni funkcję łączącą bibliotekę ze szkołą. Biblioteka posiada podjazd dla niepełnosprawnych, dzięki czemu jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W bibliotece nie ma stopni, a występujące progi przy drzwiach nie stanowią utrudnienia przy poruszaniu się na wózkach inwalidzkich. Barierą architektoniczną są zbyt wąskie drzwi wewnętrzne znajdujące się pomiędzy korytarzem wejściowym a wypożyczalnią.

Książki dla osób niepełnosprawnych i starszych są wypożyczane za pośrednictwem rodziny, znajomych i sąsiadów tychże osób.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

Brak tłumacza języka migowego.

Kontakt z pracownikiem Filii w Tuszymie jest możliwy poprzez:

  • Numer telefonu: 17 581 34 04
  • Adres poczty elektronicznej: biblioteka_tuszyma@onet.pl
  • Korespondencję pisemną: Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu filia w Tuszymie, Tuszyma 482 a, 39-321 Tuszyma.
     

Filia w Rzemieniu


Filia Gminnej Biblioteki Publicznej znajduje się również w Rzemieniu (adres: Rzemień 257, 39-322 Rzemień  ).  Biblioteka mieści się w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu. Można do niej dojechać kierując się drogą Mielec-Dobrynin. Wjeżdżając na teren posesji przez bramę główną, należy kierować się na lewo drogą wewnętrzną, jest to ok. 70m od drogi głównej. Biblioteka zajmuje lewe górne skrzydło budynku szkoły podstawowej, w dolnej cześć znajduje się sala gimnastyczna. Przed wejściem do budynku znajdują się dwa miejsca parkingowe. Cały obiekt można okrążyć droga wewnętrzną. Biblioteka mieści się na antresoli pierwszego pietra . Do obiektu prowadzą drzwi główne poprzedzone dwoma stopniami , bez platformy podjazdowej.  Żeby dotrzeć do biblioteki należy kierować się  na wprost krótkim korytarzem i po ok. 2 metrach skręcić w lewo. W tej części znajduje się korytarz łączący część szkolną z biblioteką oraz klatka schodowa o wysokości ok 2,5 m która prowadzi do drzwi biblioteki.

Biblioteka nie posiada udogodnień, które stwarzałyby dostępność architektoniczną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – brak windy, brak platformy przyschodowej, brak podjazdu dla niepełnosprawnych. Książki dla osób niepełnosprawnych i starszych są wypożyczane za pośrednictwem rodziny, znajomych i sąsiadów tychże osób.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

Brak tłumacza języka migowego.

Kontakt z pracownikiem Filii w Rzemieniu jest możliwy poprzez:

  • Korespondencję pisemną: Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu filia w Rzemieniu, Rzemień 257, 39-322 Rzemień.


Filia w Łączkach Brzeskich

 

Biblioteka Publiczna w Łączkach Brzeskich ma siedzibę w budynku należącym do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Wiatra tejże miejscowości (Adres: Łączki Brzeskie 136,
39-320 Przecław). Biblioteka mieści się na antresoli pierwszego pietra  budynku , który wchodzi w skład nieruchomości szkoły. Przed budynkiem umiejscowiony jest mały parking. Do obiektu prowadzą drzwi główne poprzedzone dwoma stopniami , bez platformy podjazdowej. Żeby dotrzeć do biblioteki należy kierować się  na wprost krótkim korytarzem i po ok. 2 metrach skręcić w lewo. Klatka schodowa o wysokości ok. 2,5 m (20 stopni) prowadzi do drzwi biblioteki.

Biblioteka nie posiada udogodnień, które stwarzałyby dostępność architektoniczną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – brak windy, brak platformy przyschodowej, brak podjazdu dla niepełnosprawnych. Książki dla osób niepełnosprawnych i starszych są wypożyczane za pośrednictwem rodziny, znajomych i sąsiadów tychże osób.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

Brak tłumacza języka migowego.

Kontakt z pracownikiem Filii w Łączkach Brzeskich jest możliwy poprzez:

  • Numer telefonu: 17 581 62 70
  • Korespondencję pisemną: Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu filia w Łączkach Brzeskich 136, 39-320 Przecław

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

LEGIMI

Nowa lokalizacja 2021

Biblioteka otwarta w soboty 2024r.

Stowarzyszenie Larix

 

Encyklopedia Miasta Mielca autor Józef Witek

Liga Niezwykłych Gawędziarzy